Теперешній час: 28 бер 2024, 10:25

Часовий пояс: UTC + 2 години




Начать новую тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 137 ]  На сторінку Пред.  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 23 трав 2020, 14:19 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
И вот еще момент. Только что пересаживала хосту. Взрослій куст Blueberry Muffin / Блюберри Маффин тормознулся, половина его вісоті. Сидел на очень хорошей земле на подобии чернозема с капельнім поливом (пока дождей с головой хватает, каждій день по несколько раз льет). Вікопался подозрительно слишком легко, практически вінулся руками при подкопе - корни снизу стали подгнивать :nezn: А рос на том месте с 2015г и біл красавцем.
Все же получается чем жирнее земля тем им хуже? :dum: И либо песок добавлять при посадках, либо дренаж под корни? :dum:

Маю радість - знайшла хосту Monkey Business! Думала що і її :kon: Коли полізла грестися під новим хостятником, а вона у траві :roll: Йоли-пали :jar: Половина зкосилася, але хоч черенки залишилися, відійде :potom:

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 24 трав 2020, 17:00 
Не в сети

Звідки: Луцьк
Цікаві спостереження щодо хост і їх сусідів. В себе такого не помічала . Цього року старушка Sum and Substuns , яка росте на межі тіні від яблуні і забору вже багато років, вийшла з зими на половину нормальною. Пів куща листя нормальне , а пів зажате. Таке було уже з хостою Super Nova два роки тому. Тепер уся ненормальна, хоча я її поділила, щоб спасти хоча б щось. Не допомогло.
В горщики теж висаджувала, не допомагає. При чому Brother Stefan ріс три роки в горшку, тоді став карликовим і врятувати не вдалось.
Викладаю для прикладу фото різних хост ,щоб було видно, що з листками. На одному видно, що коріння живе і здорове, а росту нема . Все завмерло на стадії розвитку з бруньок.

Изображение Изображение Изображение


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 24 трав 2020, 17:15 
Не в сети

Звідки: Луцьк
Мені від цієї зажатості і карликовості вдалося врятувати кілька хост. Розділила на кілька частин і посадила в різних місцяхі в горщики. Більшість дільонок пропало, а ті що вижили, набирають росту. Це Abba Dabba Do,El Nino , Sum and Substans. Останню я відділила від дорослого великого куща . Тоді поділила ще на куски, і лише один з них вижив. Старий кущ лишився рости на місці, а через три роки теж почав чудити. Те,що я описувала вище, про пів куща нормального , а пів ні .
Грунт пробувала різний. Чорнозем, додавала компост, пісок, торф і дрібний і волокнистий. Ростуть у різних місцях , з різним освітленням. Та ж Sum and Substans отримує багато сонця, а є такі що в повній тіні під великою магнолією. Випади є в різних умовах, системної залежності поки не бачу.
Щовесни з острахом чекаю на нові втрати, особливо шкода великі дорослі екземпляри.


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 24 трав 2020, 20:04 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Мариуполь
Вот ведь какая разная у всех картина получается ...
Моя Sum (одна из первых моих хост ) сейчас востанавливается из одной крохотной почки. Прошлой весной не вышла из зимы и уже где-то в середине июня при раскопках в остатках корней нашла намек на жизнь. Тоже очень жалко было . Ну у меня может быть подпревание корневой - почва тяжеленькая. А вот таких случаев как на фото нет :thu:
В этом году некоторые только вышли , но и выпады есть . Скоро полезу копать и смотреть что там

_________________
Цветы 2015 год
Розы 2015 год


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 24 трав 2020, 20:54 
Не в сети

Звідки: Луцьк
А знаєте, що ще цікаво! Минулого року я замовляла хости у Франсена . Хоста Aztec Treasure так нормально і не розкрилась. Її листки тієї ж весни не виросли, були товстими і зжатими, при цьму корінці були живі і цілі . Все той же ефект. Це дало мені зрозуміти, що проблема ця не лише мого саду , а й існує в розсадниках .


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 27 трав 2020, 23:23 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
От зараз така сама Ripple Effect, як у тебе, Вика, на фото (ми ж на "ти" були). Трояндочкою у горщичку, але це вже не вперше з моєю, тому зприймаю як сезонний бздик :dur:

Якби не сусідська ланцетолистна простячка з такими ж карликовими вибриками, я б сказала шо може має значення отримуємо мєрістему чи бруньку від дорослого куща? Не має. Мєрістема хіба шо впливає наскільки швидко хоста :kon: допоки виплекаєш з неї кущ.

Була інша думка, можливо заглублення при посадці впливає на ріст? Помітила що хости дійсно гальмують з розвитком якщо трапляється заглублення, не люблять його, але карликами з-за цього в мене не стають.

Ще думка. Цього року весна справжня дурістика. У березні було тепло до футболок - хости пішли в рост, потім вдарили заморозки і пішло тривале зниження температури і, як наслідок, частково маю недорозвинуті хости. Але на карликі вони не схожі, так, десь під 80% від звичайного свого розміру і вирівняються надалі, бо таке вже траплялося минулими роками.

Трохи посиділа у іноземців на сайтах. Там так само задаються питанням, але відповідей не має. Багато пишуть про рівновагу між корінням і зеленою масою, що у хост як у дерев, має бути баланс і якшо коріння втрачається, то і верх стає карликовим. А якшо коріння є, як у тебе на фото, Віка, то відповідей поки не бачила.

Хіба що ще як варіант нематоди. Навіть при наявності розвинутої кореневої системи, нематоди собою порушують постачання з коріння води і поживних речовин у листя, і звідти може початися карликовість рослин. Принаймі знаю про таку проблему у с/г. А живуть, накопичуються у землі.

Поки шо більше варіантів немає :nevidal:

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Хосты. Выращивание и уход
ПовідомленняДодано: 30 груд 2021, 02:42 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Нажаль цього сезон з-за коронавірусу хости з горщіків так і не розсадила. Не було наснаги, тож знову зимують у горщиках. Проте не закопувала, а залишила на землі, добре вкрила рослинними залишками та зверху геотекстилем, + у 2 шари плівкою. І всю "галявину" розмістила під "лапами" розлогої східної туї.
Чесно кажучі після хвороби підостила до рослин, тож що виживе, то виживе, засмучуватися не буду :potom:

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
Показати повідомлень за:  Поле сортування  
Начать новую тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 137 ]  На сторінку Пред.  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на форумі

Зараз форум переглядають: нема зареєстрованих користувачів та гості: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Знайти:
Перейти:  
cron