Теперешній час: 28 бер 2024, 22:46

Часовий пояс: UTC + 2 години




Начать новую тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 10 ] 
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 14 жов 2018, 19:21 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Вперше цьогоріч роблю вино.

Зібрала 4 відра червоного дрібного винограду, перем'яла його з гронами у величезну емальовану кастрюлю.
Постояла ця мєзга 4 дні у хаті під кришкою.
І на 4ий день дістала і трохи повіджимала жмачку. Сік процідила щоб кісточок та ягід не лишилося.

Переклала жмачку в іншу ємкість і залила водою так, щоб трохи не покрила доверху і на вогонь. Треба нагріти до 60 градусів. Градусника не було, тож орієнтувалася з температурою на свої пальці :-;

По факту вийшло що відро жмачки покрило 4ма літрами води.
Нагріту жмачку добре віджала і процідила юшку у сік.

Зробили замір цукру = 15%. У нерозбавленому водою соці було 20%. На смак надзвичайно приємне, пила б і так :mol:

Маємо 19л майбутнього вина. На цей літраж всипала 2,6 кг цукру (тобто майже 70 грам цукру на 0,5л рідини).Отримала 24% цукристості.

Розлили сусло у два бутлі, лишаючи трохи більше третини пустою. Бутлі поставили у парник. Натянули на них зверху мішки з паперу аби менше потрапляло сонце, на горло оділи цілі рукавички.
Коли надуються рукавички - зробимо прокол у одному пальчику і лишимо далі грати.
Все. Чєкаємо реакцію.

Завтра зріжу рожевого винограду хоча б 2 відра. Ще хочу погратися.

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 17 жов 2018, 08:59 
Не в сети

Звідки: г.Купянск Харьковской обл.
:dum: Ира, а разве греют до брожения? Я в тех что читала рецептах, греть вначале нигде не встречала. Греют уже отбродившее, чтобы остановить процесс, я так поняла.
Я и не собиралась вино делать, но что-то многовато Восторга осталось несъеденного на кустах. Вина мне много не надо, на поиграться 3л банка отжатого сока получилось. Поскольку объем небольшой, а виноград уже дуже перевисевший, обрывала по ягодке, жмакала в кастрюльке толкушкой для пюрешки частями и складывала в банки - 3л + 1л. Дней 5 оно постояло, подскочило немного, я его отжала через чулочек хорошенько, как раз 3л банка по плечики получилась, сахарку грамм 150 добавила. Сахаристость мне мерить нечем, наугад сыпанула. Еще потом надо пару раз добавить по теории. Перчатку одела, надулась быстро. Ждем-с теперь.
Лидии и тп висит немеряно, но с ней возиться не буду.

_________________
Катя


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 27 жов 2018, 20:40 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Катя, я грела не сок, а отжатую мезгу темного винного винограда. Вернее это я думала что отжала ее, на самом деле в ней сока еще было дофига. Потому и нагрела, чтобы сама отдала сок.
Есть пресс для отжима, но незахотела с ним возиться, руками давила и жала.
Стоят бутыля с перчатками, бродят.

Через день приготовила порцию с розового винограда. Сока вышло 15 литров и получился ооочень густым, будто с мякотью. Замерить сахаристость не смогла, не тонул ареометр. Сориентировалась на вкус, положила 2 кг сахара. Проскочила мысль сварить из него повидло :dum: Да влом было :potom:
Не смотря на густоту розовый не стала разбавлять водой и греть мезгу (отжалось с первого раза буквально насухо). В итоге в банках получилось 2/3 гущи. Бродит. Потихоньку оседает.
Наблюдаю дальше.

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 28 жов 2018, 10:48 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Романов
Іра, я надіюсь ,ти в курсі, що з осаду треба вино знімати, тобто за допомогою трубки перекачати в чисту тару, бо осад дає поганий присмак готовому напою.

_________________
Неможливо перетворити землю на рай, але потрібно завадити їй перетворитися на пекло.
(Патриарх Сербский Павел)


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 17 лис 2018, 21:37 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Учора зняли вино з осаду. Рукавиці попадали, отож зцідили. Виграло добре, взагалі немає присмаку браги чи недограного. Червоного вийшло 15 літрів, з рожевого винограду 6 літрів. Дууууже багато осаду було в рожевому вині. На майбутнє все ж не треба таке густе брати, краще спробувати повидло з нього зварити. Хоча на смак непогане.
Спустили до льоху на подальше відстоювання.
І ще. Наступного року спробуємо цукру покласти менше, бо вийшло схожим на кріплене. Розбавимо перед вживанням :potom:

:sb: Дівчата, а якщо віджатий сік, тобто сусло, проварювати і консервувати? Ніхто не пробував? Воно надзвичайно смачним видалося і шкодую що не спробувала закрити баночку :tor:
Ми раніше на паровій бані робили сік з винограду, але він такий концентрований на смак, що мені літрової банки на рік вистачає у компоти та киселі додавати :roll:

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 20 лют 2019, 22:48 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Перед новим роком зцідила на пробу червоного вина.
Вердикт. Цукру менше, бо на наш смак треба розводити на третину аби на було солодким. Розведене просто чудове на смак :mol: Станом на сьогодні три літрові пляшки вже випили.
Пляшки зберігаємо в холодильнику, саме вино у льосі.

Рожеве ще не куштували.

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 28 вер 2019, 19:49 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Ну что, новый сезон вина открыт :rev:
Прошлогодний дебют превзошел все ожидания :kras: Что красное, что розовое - оба вкусные ::-) Получилось реально вкусно, все пробующие оценили :da: Потому в этом сезоне домашние сказали делать больше.

С 14-го сентября снимала, давила виноград.
- одна 4ех ведерная кастрюля чисто наш синий винный,
- вторая такая же наш розовый
- третья такая же мелкий синий виноград, со слов мужа самый настоящий винный (на вкус очень терпкий, в прошлом году его не использовала)
- четвертая 2-ух ведерная кастрюля смесь из 80% розового недозрелого и 20% нашего синего.

Бродило все неделю стоя в парнике с ежедневным перемешиванием. Припал процесс аккурат в похолодание.
В прошлую субботу занялась отжимом.
1. Синего отжалось 19л чистого сока. Добавила 2,6 кг сахара (ориентировалась на свой вкус в пропорции), т.е. всю порцию сахара.
2. Розового получилось 18,5л сока и он не такой густой как в прошлом году. Всыпала только 1 кг сахара. Добавлю походу еще 1-1,5 кг (просто закончился сахар).
3. Из терпкого синего терпкость прилично ушла, стал на порядок вкуснее сок. Получилось 18л сока, но в мезгу залила воды, нагрела и в 1л разбавленого теплого сока растворила тоже 1 кг сахара по той же причине - закончился. Добавлю еще 1-1,5 кг.
4. Смесь розового и синего дало отличный вкус. Вышло 9л отжатого сока и его заправила 1кг сахара. Предварительно больше добавлять не планирую.

Все залито в бутыли. На горлышки одеты перчатки с проколом в одном пальчике, которые понадувались буквально на глазах. Сами бутли поставили в плотные бумажные мешки и в парник. Бродят.

Как ни странно, а вкус прошлогоднего процесса помню очень хорошо :da: что сам сок, что заправленный сахаром. В этом сезоне никто кроме меня процесс не пробовал :neuv: боялись опьянеть. А по мне градуса аще не чувствуется в сусле, вся брага в запах уходит.

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 12 лис 2019, 21:46 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Пишу в заметки на будущее :zapis:
Сахар в вино лучше добавлять сразу всю дозу - гораздо меньше возни :da:
Сооовсем не понравилось мне дробное подсыпание. Только и заняты тем, что бегаешь следишь уже или еще?

Открыли на днях бутылочку подарочного дорогого грузинского вина. Разбавленное :nezn: Пригубили и отставили на потом. Просто не лезет.
Наше домашнее вкуснее :kras:

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 19 вер 2020, 22:16 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
З минулого року ще й досі в загашнику холодильника є дві пляшечки винця. Заникала :kras: бо решту випили до останку. Смачне вино :mol: Всі питають скільки спирту додавала (насправді 0, ні грама, а по очам питаючих зневіра читається), бо, виявляється, майже усі підливають. А нашо? Тримати більше року нема сенсу, новий врожай підопре, а зі спиртом в магазині легше купити і не морочитися. Своє хочеться натуральним і смачним :kras:
Тож, сьогодні зняла і поставила першу партію винограду:

- у 4ри відерну кастрюлю перечавила 4 відра мілкого стиглого синього (сік на смак - бомба!)
- у 2во відерну кастрюлю вичавила 1 відро мілкого синього, але зеленішого, та 1 відро крупного рожевого (на смак сік кислуватий).

Загалом виноград кисліший цьогоріч. Збиралася відразу увесь зняти і перечавити, коли скуштувала - нє, кислить. Та і по прогнозам вдень +20 з сонцем аж до наступних вихідних, тож буду частково гратися, хай ще повисить, набереться цукру.

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Вино домашнє
ПовідомленняДодано: 01 січ 2024, 18:21 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Маю цьогоріч 4 види вина: біле, рожеве з нашого винограду, рожеве з сусідського винограду та змішане біло-рожеве.
Біле вино робила вперше. По факту дуже легко п'ється і грало гарно, саме, без танців навколо нього (на фото ліворуч).
В центрі фото наш виноград, праворуч сусідчин.

Изображение

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
Показати повідомлень за:  Поле сортування  
Начать новую тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 10 ] 

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на форумі

Зараз форум переглядають: нема зареєстрованих користувачів та гості: 0


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Знайти:
Перейти:  
cron