Теперешній час: 28 бер 2024, 20:27

Часовий пояс: UTC + 2 години




Начать новую тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 4 ] 
Автор Повідомлення
 Заголовок повідомлення: Собор Святого Юра у Львові
ПовідомленняДодано: 05 сер 2015, 14:35 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
До церкви у мене упередженне ставлення. Так сталося. Але побачити Собор Святого Юра – це було моє єдине бажане місце відвідувань у Львові. По карті він був десь за 30 хвилин пішого ходу. Отож, помандрували вулицями Львова. Ми йшли у протилежний туристичному центру бік, ще й під вечір, тому ловлячих гав туристів майже не було. Ніщо не відволікало споглядати «задворки» Львова.

Перше що побачила – стіну. Вона звичайна церковна, принаймі мені вони всі здаються на один манер. Перед стіною переоблаштування проїзджої частини. Чи мо' та зона пишохідна лише? Не знаю, не звернула увагу. Пам’ятаю лише купу тротуарної плитки, повно робітників, техніки. Поруч лежали глиби з граніту. Згодом уткнулися носом у надпис «29-го липня ... 150-ліття з дня.. Шептицького..» і стало все зрозуміло. Скаженими темпами готувались до річниці і через тиждень бачила в новинах Порошенка на відкритті пам’ятника. Такі встигли.

Изображение

За стіною звертаємо до входу - очікуваний зелений куточок:

Изображение

Та вид на сам собор:

Изображение Изображение Изображение

Собор мені наздвичайно сподобався!! Сам по собі є великою, монументальною будівлєю з комплексом супутніх будівель, проте його світла зовнішність додала легкості у сприйнятті. Може завдякі ажурним ліхтарикам по боках, не знаю. Загальне сприйняття дуже легке. Навіть не дивлячись на те, що пройшовши крізь браму ви продовжуєте підйом у гору і собор ніби нависає над вами.

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение ИзображениеИзображение Изображение

Піднімаюсь сходами, по яким розмічена майбутня коврова доріжка до парадного входу, проте двері закриті.

Изображение Изображение

Мені кортіло потрапити усереднину. І тут, на моє щастя, нас обігнав чоловік у шортах, панамі та попрямував до бокового входу. Ми за ним. Поріг і ми всередені собору. Далеко пройти не вдалося, бо ліворуч від мене стояв батюшка (чи як священики називаються у католиків?) і розказував сидячим перед ним людям про свою враннішню, побутову розмову з дружиною, чим мене вразив. Свою ситуацію він розказував людям не в плані наставлєнія чи моралі, а просто ділився що він зранку посперечивався з дружиною, проте згодом, обміркувавши її слова, визнав що вона була права про що сказав їй. Суть промови не бійтеся спілкуватися одне з одним, так ви розвиваєтесь. І все на чудовісенькій українській мові, спокійним тоном, ніби з давніми друзями балакає. Слухаючи його я роздивлялась на всі боки.
Ще одне враження від собору – він легкий не тільки ззовні, але й всередині! Наші церкви побудовані та обставлені таким чином аби пригнітити собою людину. Показати ніщивність людини на фоні церкви. Тут я стою у величезному соборі, а в ньому купа світла, простору. Так, є позолота, висять величезні ікони, є предмети церковного побуту, проте все разом не має нашого гнітючого наміру. Дихати легко, а від батюшки взагалі посміхатися почала. Хвилин 10 постояли і пішли.

Дорогою до готелю ми з чоловіком аналізували собор та побачене у западенців і дійшли одностайного висновку – католикі не тільки надзвичайно працьовиті, але й набожні! І їхні церкви для людей. Вони йдуть в ногу з часом, на відміну від заскорозлуго християнства, чим є ближчими до розуміння та спілкування. Я б залюбки з тим священиком побалакали би поза службою. З нашими ж, християнськими, у мене ніколи в житті не виникало такого бажання. Вони як церква, для мене не справжні та далекі.

Изображение Изображение

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Собор Святого Юра у Львові
ПовідомленняДодано: 05 сер 2015, 14:54 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Романов
Іра, чудова розповідь, чудові фото. Не була, а ніби сама там присутня. :kiss: Греко-католики-християни, православні - християни, католики також християни :-D :ushki:

_________________
Неможливо перетворити землю на рай, але потрібно завадити їй перетворитися на пекло.
(Патриарх Сербский Павел)


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Собор Святого Юра у Львові
ПовідомленняДодано: 06 сер 2015, 13:29 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Київ
Вот и шо захиханьки? :ekh: Я ж мала на увазі нашу УПЦ :da: але Київського Патріархату, не Московського :neuv:

_________________
Іра


Повернутися на початок
 Профиль  
 
 Заголовок повідомлення: Re: Собор Святого Юра у Львові
ПовідомленняДодано: 09 сер 2015, 20:51 
Не в сети
Аватара користувача

Звідки: Романов
http://photo-lviv.in.ua/tajemnytsi-kryp ... a-u-lvovi/ цікаве про собор!

_________________
Неможливо перетворити землю на рай, але потрібно завадити їй перетворитися на пекло.
(Патриарх Сербский Павел)


Повернутися на початок
 Профиль  
 
Показати повідомлень за:  Поле сортування  
Начать новую тему Відповісти на тему  [ Повідомлень: 4 ] 

Часовий пояс: UTC + 2 години


Хто зараз на форумі

Зараз форум переглядають: нема зареєстрованих користувачів та гості: 1


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Знайти:
Перейти:  
cron